Data: 18-20 Października 2019

23. Zjazd Absolwentów Edukacji Inwestowania w Nieruchomości

Już wkrótce spotkamy się na 23. Zjeździe Absolwentów Edukacji Inwestowania w Nieruchomości, realizowanym w formule merytorycznej konferencji!

W programie wydarzenia znajdziecie tematy, które w ankietach uznaliście za najbardziej interesujące i potrzebne: windykacja, spółka LTD, sytuacje problemowe w obsłudze najmu, flipowanie, mikrokawalerki i nie tylko :)

Piątek

Zjazd rozpocznie się o godzinie 19:00 od oficjalnej inauguracji.

W ramach pierwszego modułu odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem zarządców: Agaty Banach, Żanety Brejty, Roberta Chmielewskiego, Beaty Gruźlewskiej, Grzegorza Krajewskiego, Iwony Narożnickiej, którzy wraz z Izabelą Hryniewicz podsumują rozpoczęty sezon najmu 2019/2020, jego dynamikę w odniesieniu do wcześniejszych lat oraz wyzwania i zmiany jakie przyniósł, a następnie podejmą temat sytuacji problemowych związanych z bieżącą obsługą najmu. Opowiedzą między innymi jak poradziliby sobie w sytuacji zagubienia kluczy przez najemcę, zamieszkiwania pokoju przez dodatkową osobę, zalania mieszkania, zniszczenia wyposażenia, chęci zerwania umowy, czy niedostarczenia polisy, a także w jaki sposób ich zdaniem możemy ograniczyć występowanie pewnych zdarzeń lub minimalizować ich skutki. 

Po kolacji, dalszą część wieczoru wypełnią prezentacje naszych aktywnych Inwestorów. Tym razem swoim doświadczeniem w następujących tematach podzielą się: Bartosz Jezierski „NOKIT, czyli jak w grupie robić remonty jeszcze taniej", Nguyen Quang Vinh „Od mieszkańca sutereny do właściciela budynku”, Mariola i Grzegorz Kędzierscy „STRES - zmień wroga w sprzymierzeńca”, Tomasz Antkowiak "Czy dzielenie na więcej zawsze daje więcej?", Jan Gisterek "Cennik usług - czyli jak szybko rozliczać szkody". 

Piątek

Sobota

Sobota

W sobotę konferencja rozpocznie się o godzinie 10:00.

Jako pierwszy odbędzie się wykład rodzinnego teamu, czyli Kingi Popiel i Macieja Lipowicza, którzy od kilku lat z sukcesem inwestują w coraz bardziej zaawansowane projekty i którzy na podstawie własnych doświadczeń odpowiedzą na pytanie: kiedy można przerobić mieszkanie na mikrokawalerki i jak to zrobić? Dowiemy się w jaki sposób zagwarantowali sobie komfort wybierając tę coraz bardziej popularną choć nie najłatwiejszą formę inwestowania i realizują ją zgodnie z prawem budowlanym i normami technicznymi.

Następnie zaprosimy Was na wykład o "dobrych zmianach" w podatkach dla przedsiębiorców, podczas którego Marek Golec i Grzegorz Grabowski z Wynajmistrz.pl omówią zmiany, które już weszły w życie lub wejdą wraz z nowym rokiem i są powiązane z działalnością inwestycyjną, ale nie tylko. Dowiecie się między innymi co to jest biała lista podatników VAT i w jakim celu została stworzona, kiedy odpowiesz solidarnie za niezapłacony VAT kontrahenta, w jakich okolicznościach nie zaliczysz do kosztów kwoty z faktury, nawet jeśli ją opłaciłeś przelewem, a także czy otrzymasz fakturę do paragon i czy musisz posiadać kasę fiskalną on-line.

Po obiedzie Krzysztof Gos podejmie temat spółki LTD i odpowie między innymi na pytania dlaczego warto prowadzić biznes nieruchomościowy w Polsce poprzez brytyjskie Ltd., jakie dodatkowe korzyści wynikają z przeniesienia biznesu do Wielkiej Brytanii, a także czy warto tam inwestować w nieruchomości i jak uzyskać nieskończoną stopę zwrotu. To wykład obowiązkowy dla tych, którzy szukają sposobu na optymalizację i ochronę kapitału, ale także myślą o dywersyfikacji swoich działań i szukają na nią pomysłu.

Ostatni tego dnia moduł poświęcimy flipowaniu, aby zmierzyć się z opinią, czy rzeczywiście przy obecnych wysokich cenach nieruchomości, sygnalizowanych trudnościach w znalezieniu okazji, kosztach materiałów i wykonawstwa, a także olbrzymim popycie i „modzie” na inwestowanie, flipowanie jest trudne i mało rentowne. Jak radzą sobie aktywni inwestorzy? Opowiedzą o tym: Jeremiasz Gorzędowski, Jacek Panów, Krzysztof Kopeć i Tamara Uryniuk.

O godz. 20:00 rozpocznie się uroczysta kolacja, po której będziemy kontynuować dyskusje o nieruchomościach, a także integrować się i poznawać podczas zabawy w kasynie i turnieju cashflow.

Niedziela

Niedziela

W niedzielę rano tradycyjnie wystąpi Piotr Hryniewicz, który tym razem opowie o tym jak wygląda projekt ERLa (Eksperta Rynku Lokalnego) po 5 latach ewolucji. Skąd wzięła się idea projektu, jak i dlaczego zmieniały się zasady działania, co dzięki temu zyskali inwestorzy, którzy w ramach tej współpracy przygotowują mieszkania dla siebie (parkowanie), dla innych inwestorów (gotowce inwestycyjne), jak i realizując wielomilionowe inwestycje.

Następnie zaprosimy Was na wykład Kamila Matysika, który na przykładzie budowanego apartamentowca w Świnoujściu i rewitalizowanej kamienicy w Poznaniu opowie o sposobach finansowanie takich inwestycji bez kredytu deweloperskiego. Odpowie też na pytanie jaki kapitał trzeba posiadać by realizować duże projekty, jaki jest koszt pożyczonych środków, jak przekonać innych do naszych planów.

Na zakończenie czeka Was prezentacja na temat windykacji należności, podczas której Michał Żółtowski - właściciel firmy zarządzającej, podzieli się swoim doświadczeniem w tym temacie i zaprezentuje pełne spektrum sposobów radzenia sobie z tym problemem, począwszy od „miękkiej windykacji”, ugody z dłużnikami, po pozew w trybie zwykłym, nakazowym, upominawczym oraz przez e-sąd w Lublinie. Dodatkowo zaprezentuje statystyki dotyczące występowania określonych sytuacji problemowych związanych z płatnościami, czynniki sprzyjające występowaniu takich sytuacji i profil potencjalnego dłużnika.

O godzinie 15:00 podsumujemy jesienną, 23. Konferencję dla Inwestorów w Nieruchomości, a następnie zaprosimy na wspólny obiad.

Zgodnie z Waszą prośbą w ramach każdego wykładu przewidujemy kilkunastominutową sesję pytań i odpowiedzi. Natomiast w trakcie przerw zapraszamy Was na stoiska z możliwością konsultacji w zakresie: 

  • zdolności kredytowej z ekspertem kredytowym z RM Kredyty
  • optymalizacji administracją mieszkań z ekspertem SON (System Obsługi Najmu)
  • zasad zakupu produktów w ramach tworzącej się grupy zakupowej "NOKIT"


UWAGA:
Wykłady będą odbywały się w sali europejskiej na II piętrze hotelu Ambasador Premium. Wejście na salę konferencyjną tylko z identyfikatorem otrzymanym po zarejestrowaniu się w recepcji konferencyjnej.

Konferencja

Szczegółowe informacje

Harmonogram

18 . 10 . 2019
Dzień 1 - Piątek (rozwiń)
Godzina
Nazwa modułu
Zakres tematyczny
18.30 - 19.00

Rejestracja, rezerwacja najlepszych miejsc na sali, rozmowy kuluarowe

19.00 - 19.10

Rozpoczęcie 23. Zjazdu Absolwentów

19.10 - 21.00

Zarządzanie to wyzwanie, czyli sytuacje problemowe w bieżącej obsłudze najmu - panel dyskusyjny z udziałem zarządców: Agaty Banach, Żanety Brejty, Roberta Chmielewskiego, Beaty Gruźlewskiej, Grzegorza Krajewskiego, Iwony Narożnickiej, moderowany przez Izabelę Hryniewicz

21.00 - 22.30

Przerwa na kolację 

22.30 - 00.30

Prezentacje aktywnych Inwestorów: Bartosz Jezierski, Nguyen Quang Vinh, Mariola i Grzegorz Kędzierscy, Tomasz Antkowiak, Jan Gisterek

00.30 - 02.00

Rozmowy kuluarowe w sali konferencyjnej i w foyer 

19 . 10 . 2019
Dzień 2 - Sobota (rozwiń)
Godzina
Nazwa modułu
Zakres tematyczny
06.00 - 09.30

Śniadanie, poranne rozmowy przy kawie

09.30 - 10.00

Rejestracja, rozmowy kuluarowe, losowanie nagród

10.00 - 11.30

Kiedy można przerobić mieszkanie na mikrokawalerki i jak to zrobić? Case study -  Kinga Popiel i Maciej Lipowicz

11.30 - 12.00

Przerwa kawowa

12.00 - 13.30

Które "dobre zmiany" są faktycznie dobrą zmianą, czyli nowości w podatkach dla przedsiębiorców - Marek Golec, Grzegorz Grabowski

13.30 - 15.30

Przerwa obiadowa

15.30 - 17.00

Spółka LTD jako sposób na optymalizację i ochronę kapitału - Krzysztof Gos

17.00 - 17.30

Przerwa kawowa

17.30 - 19.30

Psy szczekają, karawana jedzie dalej - moje flipy w 2019 roku - Jeremiasz Gorzędowski, Jacek Panów, Krzysztof Kopeć, Tamara Uryniuk

19.30 - 20.00

Przerwa na przygotowanie do kolacji 

20.00 - 02.00

Kolacja i rozmowy

22.00 - 01.00

Kasyno, turniej cashflow 

20 . 10 . 2019
Dzień 3 - Niedziela (rozwiń)
Godzina
Nazwa modułu
Zakres tematyczny
06.00 - 09.55

Śniadanie, poranna kawa

09.55 - 10.00

Losowanie nagród 

10.00 - 11.00

Od poczwarki do motyla, czyli jak wyglada projekt ERLa po 5 latach ewolucji - Piotr Hryniewicz

11.00 - 11.30

Przerwa kawowa 

11.30 - 13.00

Finansowanie inwestycji deweloperskich oraz rewitalizaci budynków bez kredytu deweloperskiego - Kamil Matysik

13.00 - 13.30

Przerwa kawowa 

13.30 - 15.00

"Kochajmy się jak bracia, liczmy się jak Żydzi" - windykacja należności - Michał Żółtowski

15.00 - 15.15

Zakończenie 23. Zjazdu Absolwentów

15.15 - 16.30

Wspólny obiad na zakończenie

Nazwa
Opis
Cena
PAKIET 1 (piątek-niedziela)

- cena dla 1 osoby (Absolwenta) obejmująca udział w wykładach, wyżywienie oraz 2 noclegi w pokoju 2-osobowym. Dopłata za pobyt w pokoju 1-osobowym wynosi 130 zł/dobę. Podana kwota zawiera regulaminowy rabat (500 zł) oraz 23% vat.

1630 zł

- cena dla 1 osoby (Absolwenta) bez noclegu obejmująca udział w wykładach oraz wyżywienie (bez śniadań). Podana kwota zawiera regulaminowy rabat (500 zł) oraz 23% vat.

1410 zł

- cena dla 2 osób* z noclegiem obejmująca udział w wykładach, wyżywienie oraz 2 noclegi w pokoju 2-osobowym. Podana kwota zawiera regulaminowy rabat (1000 zł) oraz 23% vat.
*Cena dotyczy udziału Absolwenta z małżonkiem lub partnerem życiowym, który nie jest Absolwentem.

3060 zł

- cena dla 2 osób* bez noclegu obejmująca udział w wykładach, wyżywienie (bez śniadań). Podana kwota zawiera regulaminowy rabat (1000 zł) oraz 23% vat.
*Cena dotyczy udziału Absolwenta z małżonkiem lub partnerem życiowym, który nie jest Absolwentem.

2620 zł
PAKIET 2 (sobota-niedziela)

- cena dla 1 osoby (Absolwenta) obejmująca udział w wykładach, wyżywienie oraz 1 nocleg w pokoju 2-osobowym. Dopłata za pobyt w pokoju 1-osobowym wynosi 130 zł/dobę. Podana kwota zawiera regulaminowy rabat (500 zł) oraz 23% vat.

1420 zł

- cena dla 1 osoby (Absolwenta) bez noclegu obejmująca udział w wykładach oraz wyżywienie (bez śniadań). Podana kwota zawiera regulaminowy rabat (500 zł) oraz 23% vat.

1310 zł

- cena dla 2 osób* z noclegiem obejmująca udział w wykładach, wyżywienie oraz 1 nocleg w pokoju 2-osobowym. Podana kwota zawiera regulaminowy rabat (1000 zł) oraz 23% vat.
*Cena dotyczy udziału Absolwenta z małżonkiem lub partnerem życiowym, który nie jest Absolwentem.

2640 zł

- cena dla 2 osób* bez noclegu obejmująca udział w wykładach, wyżywienie (bez śniadań). Podana kwota zawiera regulaminowy rabat (1000 zł) oraz 23% vat.
*Cena dotyczy udziału Absolwenta z małżonkiem lub partnerem życiowym, który nie jest Absolwentem

2420 zł

Regulamin

Informacja dotycząca przetwarzania danychInformacje organizacyjne

 

PROWIZJE, ZNIŻKI, RABATY DLA ABSOLWENTÓW

W pierwszej kolejności rozliczamy prowizje przysługujące z tytułu polecenia uczestnika na Seminarium oraz 50 zł rabatu za wypełnienie ankiety zjazdowej, a następnie:

  • 10% dożywotniej zniżki Absolwentom, którzy już trzykrotnie uczestniczyli w Zjazdach Absolwentów lub 20% dożywotniej zniżki Platynowym Absolwentom, którzy już dziesięciokrotnie uczestniczyli w Zjazdach Absolwentów (dotyczy tylko kosztu uczestnictwa Absolwenta),
  • 20% rabatu za przygotowanie prezentacji i podzielenie się doświadczeniem podczas Zjazdu; wystarczy, jeśli zgłosiłeś w ankiecie i formularzu rejestracji na Zjazd taką deklarację, przesłałeś propozycję tematu na adres kontakt@edukacjainwestowania.pl i Twoja prezentacja została przez nas mailowo potwierdzona,
  • rabatu przyznanego za zajęcie pierwszego, drugiego oraz trzeciego miejsca w turnieju Cashflow podczas ostatniego Zjazdu Absolwentów.

 

WYKŁADY

Wszystkie wykłady odbędą się w sali europejskiej Hotelu Ambasador Premium****, wejście od ul. Kilińskiego 145. Natomiast w hotelowej restauracji będą przygotowane wszystkie posiłki, w tym sobotnia kolacja.

 

NOCLEGI

Noclegi są zapewnione w Hotelu Ambasador Centrum****. W celu zameldowania należy zgłosić się w recepcji Hotelu Ambasador Centrum, wejście od Alei Piłsudskiego 29. Doba hotelowa zaczyna się o godzinie 14:00, a kończy o godzinie 12:00.

Budynki Hotelu Ambasador Centrum**** oraz Ambasador Premium**** są ze sobą połączone i przejście pomiędzy hotelami nie wymaga wyjścia z obiektów!

PARKING

Na terenie hoteli znajduje się parking podziemny i naziemny w cenie:

  • 3 zł/godzinę
  • 30 zł/dobę

Informacje dodatkowe

MATERIAŁY ZE ZJAZDU

Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały, notesy i długopisy.
Uczestnicy konferencji otrzymają również bezpłatny dostęp do nagrań video ze wszystkich wykładów.
Zainteresowany?

Rejestracja rezerwowa